previous arrow
next arrow
Slider

Śladami legendarnych miejsc Paryża

Kierunek: Paryż, Francja

Termin: Wiosna 2017

Dla kogo: firma z branży usług finansowych 


Opis wycieczki


Paryż od wieków pobudza wyobraźnię. To tutaj tworzyli najwięksi artyści, to tutaj było centrum kulturalne Europy i tu przyjeżdżają zakochani, aby spędzić romantyczny czas. To miasto niezwykłe, piękne, pełne historii i tajemnic, których cześć chcemy dla Państwa odkryć.

 

Zwiedzanie Paryża zaczynamy na Montmartrze. Tam czeka nas spacer po stolicy światowej bohemy, jednej z najsłynniejszych paryskich dzielnic, która związana jest z takimi nazwiskami jak van Gogh, Toulouse-Lautrec, Picasso czy Chopin i Niżyński. W tej legendarnej już dzisiaj mekce artystów znaleźć można niezliczone kafejki, restauracje, kabarety i teatrzyki, spośród których bez wątpienia najsłynniejszym jest Moulin Rouge. Tam również znajduje się bazylika Sacre Coeur, z wieży której rozpościera się jedna z najpiękniejszych panoram Paryża. 

 

Czeka nas również całodniowa wycieczka po Paryżu z polskim przewodnikiem. W trakcie zwiedzania będzie można zobaczyć między innymi: katedra Notre Dame, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Wieża Eiffela, Panteon. Na zakończenie całego dnia zwiedzania niezapomniana kolacja w restauracji na Wieży Eiffela. 

 

Dzień trzeci to wizyta na najbardziej znanym na świecie pchlim targu Le marché aux puces de Saint-Ouen, w skrócie marche aux puces. Jego historia sięga drugiej połowy XIX wieku i od tego czasu targ stopniowo się rozrasta: dziś zajmuję powierzchnię 6 hektarów. Każdego tygodnia odwiedza go 70 000 ludzi, a kupić tam można wszystko – począwszy od zabytkowych mebli, przez obrazy i porcelanę na ubraniach i butach skończywszy.  Marche aux puces to nie tylko niekończące się stragany i uliczne stoiska ale również ponad 2000 sklepów oferujących najróżniejszy asortyment. 

 

Następnie wizyta w Muzeum Wina, znajdującym się na wzgórzu Chaillot, ok. 200 metrów od wieży Eiffela. Obecne muzeum znajduje się na terenie historycznego opactwa Passy, gdzie mnisi zwani 'Poczciwcami' uprawiali winogrona i wytwarzali z nich wino, które doceniali nawet francuscy monarchowie. 

 

Nie można zapomnieć i o tym, że Paryż to stolica mody. Dlatego będziemy mieli okazję odwiedzić kilka najsłynniejszych, ekskluzywnych dystryktów handlowych Paryża:

The Faubourg Saint-Honoré – miejsce skupiające najgłośniejszych i najbardziej uznanych kreatorów mody takich jak Versace, Hermes, Yves Saint Laurent oraz tych bardziej awangardowych jak Colette. 

Boulevard Haussmann – prawdziwy labirynt sklepów w dwóch ogromnych galeriach handlowych: Galeries Lafayette i Printemps.  

Avenue Montaigne oraz Avenue des Champs-Elysées – na tych dwóch alejach znajdują się zarówno ekskluzywne sklepy Diora czy Louis Vuitton a także znane światowe sieci sklepów jak na przykład Zara.  

 

Na zakończenie wizyty pełnej wrażeń kolacja na statku pływającym po Sekwanie.

Zapraszamy!

Pogoda

Paryż11 Lis. 201610°C
Wiatr: 17.70 km/h
Wilgotność: 46%Ciśnienie: 34337.99
Wschód słońca: 7:56 amZachód słońca: 5:13 pm
Pt8°C3°C
Sob6°C1°C
Ndz7°C4°C
Pon7°C2°C
Wt8°C2°C
Śr10°C5°C
Czw10°C6°C