previous arrow
next arrow
Slider

MONACHIUM – Oktoberfest

Kierunek: Monachium

Termin: wrzesień / październik 2016

Dla kogo: branża usług dla biur

MONACHIUM – Oktoberfest

 

Oktoberfest – największy festiwal piwny na świecie to świetna okazja, żeby zasmakować w bawarskich piwach i lokalnej kuchni, a także zwiedzić zachwycające Monachium i przeżyć niezapomnianą chwilę w Alpach. Wszystko to w ciągu zaledwie kilku dni!

Galeria

Przykładowy Program Wyjazdu

 

Dzień

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1

Zbiórka przed siedzibą firmy. Transfer na lotnisko Berlin Tegel. Wylot o godz. X. Przylot o godz. X.

Po drodze do Monachium wizyta w Muzeum BMW. Wszystkie auta budzą wśród zwiedzających duże emocje – te najstarsze ze względu na swój specyficzny wygląd, te najnowsze natomiast ze względu na ilość zastosowanej w nich elektroniki i nowinek technologicznych. Gratka nie tylko dla mężczyzn.

Przejazd do centrum Monachium i rozpoczęcie „Beertour”.

Nasi Goście będą mieli okazję odwiedzić najlepsze piwiarnie, poczynając od najsłynniejszej Hofbräuhaus. W trakcie wycieczki kolacja w stylu bawarskim.

Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek i czas wolny.

 

Opcjonalnie:

Zamiast BMW Welt – wizyta w Allianz Arena/FC Bayern Monachium lub przejście z asekuracją po dachu stadionu Olympia park.

Dzień 2

 Przejazd do Theresienwiese na Oktoberfest największy festiwal piwny na świecie. Słynne: „Ozapftis!” czyli odszpuntowana! O godz. 12 – odbicie pierwszej beczki piwa przez burmistrza miasta.

Na naszych Gości będzie czekała niespodzianka – przejazd na diabelskim młynie skąd rozpościera się fantastyczny widok na cały plac, na którym odbywa się Święto Piwa.

Rezerwacja stolika w jednym z namiotów – tradycyjny bawarski lunch oraz 2 litry piwa na osobę (ok. 2-4 h).

Następnie czas do własnej dyspozycji, możliwość wzięcia udziału w tradycyjnych zabawach oraz skosztowania bawarskich przysmaków.

Wieczorem kolacja na terenie Oktoberfest lub w lokalnej restauracji/browarze. Powrót do hotelu.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie.

Wycieczka do zamku Neuschwanstein. Neuschwanstein to zamek z bajki, przypomina raczej scenografię teatralną (jest z resztą dziełem wybitnego monachijskiego dekoratora teatralnego, Christiana Janka).

Lunch w lokalnej restauracji.

Transfer na lotnisko. O godz. 19:20 wylot do Berlina Tegel. Lądowanie o godz. 20:30 oraz transfer do Szczecina.

Opcjonalnie:

*Lunch na zamku

*Czas wolny nad jeziorem Alpsee. Odpoczynek i relaks w alpejskim klimacie. Możliwość wypożyczenia łódek, rowerków wodnych lub zwiedzanie pobliskiego zamku Hohenschwangau. Długość czasu wolnego uzależniona od godziny wejścia do zamku.

*RaftingnarzeceIsar. Przy pobycie 3-dniowym należy zwrócić uwagę na ograniczony czas na wysuszenie odzieży i ew. jej przewóz (atrakcja rozpocznie się po wykwaterowaniu, trzeba zadbać o ochronę bagażu, aby nie przeciekała woda lub wyposażyć się w szybkoschnącą odzież).

Dzień 4

Sporty wodne na rzece Isar (ta atrakcja może odbyć się również w 3 dniu pobytu).

Rzeka Isar otoczona jest niezwykle malowniczymi i zróżnicowanymi krajobrazami. Na jej brzegach znajdują się liczne obszary chronione oraz szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe, a największą popularnością cieszą się spływy kajakowe oraz rafting.

Do wyboru:

Rafting – ok. 10-osobowe zespoły w każdym pontonie lub

Spływ kajakowy - 2-3 osoby w kajakach lub

Tobogganing + rafting – całodzienna wyprawa, zaczynamy raftingiem w Bad Tölz, lunch, przejazd w góry Blomberg, lekki trekking ok. 45min, a na koniec zjazd saneczkowy po letnim torze (metalowa rynna)

Bullcartracing – zjazd trójkołowymi pojazdami ze wzgórza

Atrakcja trwa ok. 3h. Dowóz do bazy Bad Tölz skąd rozpoczyna się przygoda. Na miejscu instruktaż z przewodnikami, kaski ochronne i kamizelki ratunkowe.

Należy zabrać kostium kąpielowy, szybkoschnącą odzież i buty np. do chodzenia po wodzie bądź sandały zapinane na rzepy. Warto zabrać kamerkę GoPro!

 

Pogoda

Monachium, Niemcy11 Lis. 20165°C
Wiatr: 22.53 km/h
Wilgotność: 77%Ciśnienie: 32204.57
Wschód słońca: 7:17 amZachód słońca: 4:39 pm
Pt5°C0°C
Sob1°C-2°C
Ndz1°C-2°C
Pon1°C-2°C
Wt2°C-2°C
Śr6°C0°C
Czw7°C1°C