previous arrow
next arrow
Slider

Barcelona zimą? Czemu nie!

Kierunek: Barcelona

Termin: Styczeń - luty 2016

Dla kogo: firma z branży informatycznej

 

Opis wycieczki


Zima w Barcelonie różni się od tej w Polsce. Temperatury nocą wynoszą 5-8 stopni, a w ciągu dnia osiągają 15-18. Do tego wieje dość mocny, ale ciepły wiatr. Brzmi jak idealna pogoda na zwiedzanie! Dodatkowym atutem jest niewielka liczba turystów, dzięki czemu do głównych atrakcji można dostać się bez kolejek. To wszystko czyni Barcelonę idealnym miejscem na zimowy wyjazd.

Podczas 5-dniowego pobytu w Barcelonie Uczestnicy poznają jej największe uroki. Pierwszego czekają na nich: spacer po mieście – dzielnica gotycka, Barrio Gotico, pasaż La Rambla, a także przystanek na świeży sok na znanym na całym świecie targu La Boqueria. A to tylko rozgrzewka. 

Drugi dzień to wyprawa szlakami Gaudiego – niezwykłego artysty, którego projekty architektoniczne zachwycają po dziś dzień. W programie: niesamowity Park Guell wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, majestatyczna katedra La Sagrada Familia, która mimo 43 lat pracy Gaudiego nie została ukończona, a prace mają potrwać do 2026 roku, a także 2 zupełnie zaskakujące budynki – Casa Mila i Casa Battlo. Wieczorem chcemy wtajemniczyć naszych gości na czym polega hiszpańskie zamiłowanie do tapear – czyli spotkań w małych knajpkach, tawernach czy barach i kosztowanie małych przekąsek na zimno i ciepło popijając je oczywiście sangria.

Barcelona to także świetna okazja do zakupów w centrach outletowych, a fani piłki nożnej będą mogli odwiedzić największy w Europie stadion – Camp Nou oraz muzeum klubu FC Barcelona (opcjonalnie w sezonie rozgrywek grupa może wybrać się na mecz). A to nie koniecz emocji!

Czwartego dnia przyjdzie czas na przejazd do rejonu Penedes znanego z najlepszych hiszpańskich winnic, w trakcie odwiedziny jednej z nich – gdzie Uczestnicy poznają tajniki wytwarzania wina musującego (cava), a także będą mogli degustować różne jego gatunki. Po relaksującym przedpołudniu w winnicy krótka wizyta w słynnym klasztorze Montserrat. Wyprawa zakończy się pożegnalną kolacją z pokazem flamenco w Poble Espanol – replice średniowiecznej andaluzyjskiej wioski, pełnej wąskich uliczek, sklepików z pamiątkami i kafejek rodem z południa Hiszpanii, zbudowanej na wzgórzu na Wystawę Światową w Barcelonie w 1929 roku.

Pogoda

Barcelona11 Lis. 201616°C
Wiatr: 17.70 km/h
Wilgotność: 55%Ciśnienie: 34236.40
Wschód słońca: 7:37 amZachód słońca: 5:34 pm
Pt16°C8°C
Sob16°C10°C
Ndz17°C9°C
Pon16°C9°C
Wt16°C7°C
Śr17°C7°C
Czw17°C7°C