previous arrow
next arrow
Slider

WIETNAM PÓŁNOCNY: Hanoi, Zatoka Ha Long, czyli na szlaku Mandarynów

Kierunek: Azja; Wietnam

 

Opis wycieczki

 

Wietnam to kolejny kraj, który można zwiedzać kilkukrotnie lub łączyć z sąsiednimi państwami. Pierwsza propozycja wyjazdu typu incentive to część północna. Motywem przewodnim tego wyjazdu jest kuchnia i lokalne smakołyki. Każdego dnia zaskakujemy naszych Gości typowym „crazy food”, czyli robaki, pająki itp. w nietypowych lecz pysznych odsłonach. Pod tym względem, Wietnam jest krajem niezwykle atrakcyjnym. Nie zabraknie oczywiście lekcji gotowania np. przyrządzania sajgonek, która stanowi świetną bazę do integracji Państwa klientów i partnerów handlowych. Co do walorów widokowych wycieczki to wymienimy chociażby kilka najważniejszych atrakcji, które czekają na Gości. Na początek przejazd malowniczą trasą do starej stolicy państwa Vietów – Hoa Lu. W programie: świątynie pierwszych władców Wietnamu, skała królewska z panoramą na starą stolicę, Tam Coc - „Zatoka Ha Long na lądzie”. Po południu rejs drewnianymi łódeczkami po rzece Ngo Dong, wśród malowniczych skał i pól ryżowych, zobaczymy wybrane groty wprost z lodzi.

Kolacja w Quan An Ngon – jednej z najpopularniejszych restauracji w Hanoi serwującej kuchnie lokalną. Wieczorem przejazd na stację kolejową i nocny przejazd wietnamskim pociągiem do Sapa. Już sam przejazd takim pociągiem i spanie w 4-osobowych kuszetkach jest atrakcją samą w sobie (nie zapominajmy o ogromnych możliwościach integracji Gości ;)). Na miejscu odwiedzimy wspaniałe pola ryżowe, poznamy lokalnych mieszkańców, zrobimy zakupy na Coc Ly Market. Na deser zatoka Ha Long i nocleg na statku typu dżonka na wyłączność grupy. Zachód Słońca widziany z pokładu statku, eksploracja jaskiń, kąpiele w lagunach, lekcja Tai Chi i wizyta na farmie pereł– bezcenne.

Zanim powrócimy do Hanoi, odwiedzimy pływającą wioskę rybacką (płyniemy na bambusowych łódkach, sterowanych przez lokalnych mieszkańców).

Powrót do Hanoi, city tour w tym nocne eksplorowanie miasta i przejażdżki lokalnymi motorkami. Czas zacząć się pakować.

Pogoda

Hanoi7 Sty. 201713°C
Wiatr: 1.61 km/h
Wilgotność: 95%Ciśnienie: 34127.70
Wschód słońca: 6:22 amZachód słońca: 6:49 pm
Sob14°C8°C
Ndz14°C7°C
Pon16°C7°C
Wt16°C8°C
Śr15°C7°C
Czw15°C7°C
Pt14°C7°C