previous arrow
next arrow
Slider

Azja nieznana, czyli koleją znad Bajkału do Mongolii

Kierunek: Azja: Bajkał i Mongolia

Termin: Wrzesień 2016

Dla kogo: branża hurtownicza

 

Opis wycieczki

 

Jednymi z najmniej obleganych przez turystów rejonów Azji są Syberia i Mongolia. Surowy klimat, egzotyka i folklor – tak w trzech słowach można opisać te regiony. Choć bardzo się od siebie różnią, to są położone stosunkowo blisko. Zapraszamy na podróż nad Bajkał, a później na mongolskie stepy.

Zaczynamy od Syberii, gdzie najłatwiej dostać się samolotem, bezpośrednio do Irkucka. To miasto jest stolicą Syberii, a stamtąd tylko rzut beretem do największego jeziora na świecie – Bajkału. Wybrzeże Bajkału zwiedzimy kolejką krugobajkalską. Zabytkowy pociąg pokonuje widokową trasę kolei Transsyberyjskiej w 12 godzin. Tory biegną wzdłuż malowniczych brzegów Bajkału, poprzez góry i pod tunelami. A to tylko przedsmak tego, co oferuje ten region.

W następnej kolejności udajemy się na wyspę Olchon, położoną na Bajkale. Tam czeka nas wyprawa samochodami po dzikich terenach przybajkalskich, rejs łodzią po Bajkale, a także jedzenie pieczonego nad ogniem omula (gatunek ryby) – regionalnego przysmaku.

Dalej kierujemy się na stację kolejową, gdzie czeka na nas pociąg, który zabierze nas do Ułan Bator w Mongolii. Z Ułan Ude (Rosja) biegnie odcinek tzw. Linii Transmongolskiej do Ułan Bator (Mongolia), dalej sięga nawet do Pekinu. To szlak kolei transsyberyjskiej. Podczas nocnej jazdy wagonem klasy LUX przemierzymy stepy mongolskie i dotrzemy do stolicy Mongolii.

Tam czeka nas podróż śladami Czyngis-Chana, wizyta w buddyjskim klasztorze Erdene Dzuu, podróż na wielbłądach na pustynię Gobi oraz… nocleg w tradycyjnej mongolskiej jurcie u mongolskiej rodziny, podczas której, nauczymy się m.in. przyrządzać tradycyjne dania.

Wszystko to podczas jedynego w swoim rodzaju wyjazdu motywacyjnego. Zapraszamy!

Pogoda

Ulaanbaatar, Mongolia4 Gru. 2016-25°C
Wiatr: 6.44 km/h
Wilgotność: 71%Ciśnienie: 28818.18
Wschód słońca: 8:26 amZachód słońca: 5:0 pm
Ndz-15°C-26°C
Pon-16°C-27°C
Wt-11°C-19°C
Śr-13°C-21°C
Czw-16°C-23°C
Pt-16°C-27°C
Sob-14°C-25°C