previous arrow
next arrow
Slider

USA – New York, Chicago i wyścigi Indy 500 w Indianapolis

Kierunek: USA; NY, Chicago

 

Opis wycieczki

 

Jak to jest za tą wielką wodą? Przekonamy się o tym podczas wyjazdu do USA. Naszym celem będą dwa słynne miasta: New York i Chicago, a także słynne wyścigi Indy 500 w Indianapolis.

Nowy Jork - miasto, które nigdy nie śpi - to jedna z głównych atrakcji wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Uznawany jest za medialne i reklamowe centrum świata, stanowi swoistą mieszankę narodów, kultur i religii.

Zanim w rejon dzisiejszego Nowego Jorku dotarli Europejczycy, teren ten zamieszkiwany był przez rdzenne plemiona indiańskie, z których języka pochodzi nazwa "Manhattan": dawniej Minna-atn, czyli "Wyspa Wzgórz".

Nad miastem króluje symbol całych Stanów Zjednoczonych - Statua Wolności, zbudowana w Paryżu pod koniec XIX wieku. Nasi Goscie dotrą tam podczas rejsu statkiem. Ponadto wart zobaczenia jest słynny Empire State Building, górujący nad drapaczami chmur Wall Street, gdzie znajduje się Giełda Nowojorska, Most Brookliński, Time Square, Chrysler Building, 9/11 Memorial, czy park na Bronxie z największym w USA ogrodem zoologicznym. Na naszych Gości czekały takie niespodzianki jak: przejazd na Top of The Rock z niesamowitym widokiem na Central Park i Empire State Building oraz widokowy lot helikopterami nad Manhattanem! Na lunch zapraszamy do Chelsea Market – gdzie podczas specjalnie przygotowanego food tour skosztujemy różnych lokalnych przysmaków i poznamy autentyczne smaki Nowego Yorku.

Po lunchu zwiedzanie dzielnicy Brooklyn oraz wizyta w Gleason's Gym, gdzie trenowały boks takie sławy jak Muhammed Ali i 124 innych mistrzów świata w boksie (m.in. Mike Tyson, Goerge Forman, Riddick Bowe). Kolejny przystanek to Chicago. Na miejscu nie zabrakło wielu atrakcji: spacer do parku Milenijnego i przejażdżka segwayami po nadbrzeżu, najwyższy  budynek w Ameryce Północnej - Willis Tower i wizyta w Skydeck Chicago z tarasem widokowym na 103 piętrze. Lunch w restauracji Giordano's, gdzie serwowana jest znakomita amerykańska pizza. Oczywiście amerykańskie steaki i burgery również zagościły w naszym menu. Dużym przeżyciem była 75-minutowa wycieczka szybkimi motorówkami po zatoce, wyprawa kajakowa w centrum miasta czy chociażby przejażdżka charakterystycznym żółtym school bus-em. Chicago to również muzyka i klasyka gatunku jazz. Kolacja w jednym z najpopularniejszych barów jazzowych - Andy's Jazz Club była strzałem w 10. Na koniec to na co czekali wszyscy: kultowy wyścig Indy 500. Wyścig samochodowy rozgrywany jest corocznie na torze Indianapolis Motor Speedway. Od 1911 roku wyścig odbywa się w ostatnią niedzielę maja na dystansie 500 mil, czyli 200 okrążeń. Jest to jedno z największych wydarzeń sportowych na świecie, oglądane na żywo przez około 270 tysięcy widzów. Gratka nie tylko dla fanów motoryzacji.

Pogoda

Chicago9 Sty. 2017-6°C
Wiatr: 46.67 km/h
Wilgotność: 57%Ciśnienie: 34067.08
Wschód słońca: 7:18 amZachód słońca: 4:38 pm
Pon0°C-7°C
Wt5°C0°C
Śr5°C-2°C
Czw5°C-3°C
Pt-3°C-5°C
Sob0°C-4°C
Ndz0°C-2°C
New York9 Sty. 2017-8°C
Wiatr: 22.53 km/h
Wilgotność: 47%Ciśnienie: 35083.00
Wschód słońca: 7:20 amZachód słońca: 4:47 pm
Pon-3°C-10°C
Wt3°C-5°C
Śr6°C3°C
Czw12°C5°C
Pt10°C4°C
Sob3°C0°C
Ndz2°C0°C