previous arrow
next arrow
Slider

Kostaryka

Kierunek: Kostaryka

Termin: luty 2016

Dla kogo: dealerzy maszyn rolniczych

 

Opis wycieczki

 

Pura Vida! Zatoczki, malownicze półwyspy, pasma górskie z licznymi wulkanami, lasy tropikalne i chmurowe, plantacje kawy, bananów i ananasów, dzikie plaże, nieskończona ilość parków narodowych, kolibry, tukany, kapucynki, kolorowe papugi, barwne motyle i orchidee, a do tego pozytywnie nastawieni, radośni mieszkańcy . Ot i cała Kostaryka!

W naszym programie połączyliśmy górzyste wnętrze Kostaryki ze spokojnym i słonecznym wybrzeżem Pacyfiku. 

Na początek wyprawy zajrzeliśmy w oko wulkanu Poas, następnie gościliśmy na terenie jednej z najbardziej znanych plantacji kawy w Kostaryce- Doka Estate. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z technikami uprawy i zbioru, a przede wszystkim degustacji i zakupów.

Kolejne dni to mieszanka adreanliny oraz błogiego wypoczynku. Na początek trekking po lesie tropikalnym, aby ze zbocza wulkanu Arenal móc podziwiać piękną panoramę okolicy. Nagrodą za ten wysiłek było błogie lenistwo w gorących źródłach Hot Springs

Wyjazd zakończyliśmy pobytem w Puntarenas, gdzie czekał na nas gorący piasek plaż, chłodne drinki przy basenowym barze oraz tropikalny klimat wieczornych imprez integracyjnych.

Dla tych, którym nadal brakowało ekstremalnych przeżyć przygotowaliśmy niespodzianki w postaci raftingu po rzece Sarapiqui, safari po rzece Tarcoles połączone z obserwacją żyjących tam krokodyli, a także zjazdy w parku linowym położonym w tropikalnym lesie. 

Galeria

Przykładowy Program Wyjazdu

 

Dzień

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1

Wieczorny wylot do San Jose z przesiadką w jednym z europejskich miast.

Dzień 2

Poranny przylot na Kostarykę. Przejazd do hotelu położonego na plantacji kawy. Zakwaterowanie z drinkiem z tropikalnych owoców, chwila orzeźwienia w basenie i przejazd na lunch na terenie plantacji wraz z degustacją pysznej kostarykańskiej kawy i deserem w postaci owoców w polewie kawowej. Na miejscu także zapoznamy się z procesem powstawania kawy - od zebrania ziarenka po kolorowe paczki. Wieczorem kolacja.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd nad najpiękniejszą rzekę Ameryki Łacińskiej - Pacuare, gdzie na grupę będą czekały pontony oraz doświadczony instruktor. Pokonując rzekę podczas raftingu będziemy mogli podziwiać otaczający nas las deszczowy, wodospady, głębokie kaniony oraz niesamowitą faunę i florę. W trakcie raftingu przystanek na piknik lunch z Indianami z plemienia Cabecar. 
Po południu przelot awionetkami nad lasem deszczowym w rejon Arenal - słynnego wulkanu i zakwaterowanie w hotelu z widokiem na wulkan. 
Wieczorem kąpiel w gorących źródłach oraz wyśmienita kolacja.

Dzień 4

Spacer po Parku Narodowym Arenal wśród formacji z lawy. 
Przejazd w kierunku wybrzeża Pacyfiku - po drodze lunch w replice kolonialnego miasteczka. Zakwaterowanie w hotelu na plaży, relaks i masaże dla chętnych oraz kolacja.

Dzień 5

Całodzienny rejs katamaranem na wyspę Tortuga z BBQ lunchem na wyspie i możliwością nurkowania i plażowania. Na pokładzie muzyka i tropikalne drinki. Wieczorem kolacja.

Dzień 6

Całodzienny relaks na plaży. Wieczorem pożegnalna kolacja w Zephyr Palace z widokiem na ocean.

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich miast.

Dzień 8

Ok. południa lądowanie w Warszawie.

 

Pogoda

San José11 Lis. 201612°C
Wiatr: 0.00 km/h
Wilgotność: 90%Ciśnienie: 33999.36
Wschód słońca: 6:44 amZachód słońca: 4:59 pm
Pt24°C13°C
Sob23°C11°C
Ndz23°C12°C
Pon22°C11°C
Wt23°C11°C
Śr17°C11°C
Czw18°C8°C