previous arrow
next arrow
Slider

Safari w Tanzanii, odpoczynek na Zanzibarze

Kierunek: Afryka; Tanzania

 

Opis wycieczki

 

Tym razem motywem przewodnim tego wyjazdu był luksus. Podczas 10- dniowego wyjazdu do Afryki mieliśmy okazję zorganizować wspaniałe safari, a wisienką na torcie był pobyt w luksusowym ośrodku na wyspie Zanzibar. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Arushy (stąd już całkiem niedaleko do Kilimanjaro). Następnego ranka wyruszyliśmy jeepami do Tarangire National Park. Park ten jest najlepiej strzeżonym sekretem północnych terenów Tanzanii. Zachwyca ogromnymi sawannami, które przecinają lasy akacjowe i baobaby. Jest schronieniem dla wielu zwierząt migrujących (słonie, gnu, zebry, gazele, antylopy eland i bawoły). Można tu zobaczyć słonie w stadach liczących bardzo dużą ilość osobników. Obserwować tu można także bawolce (antylopy krowie) i oryksy, które wędrują z suchego stepu Masajów do rzeki Tarangire w poszukiwaniu wody. Kolejnego dnia safari byliśmy już nad niezwykłym jeziorem Manyara. Safari przy jeziorze daje możliwość obserwacji różnorodnego ptactwa, a szczególnie flamingów w ogromnych

ilościach. A dlaczego te ptaki stoją zawsze na jednej nodze? O tym dowiedzą się Państwo od naszego lokalnego przewodnika. Nasi Goście mieli okazję zjeść lunch w formie pikniku w wspaniałych okolicznościach przyrody i z pewnością na długo pozostanie to w ich pamięci. Czwarty dzień pobytu to ogromny krater Ngorongoro. Wysokość: ok. 1800 m n.p.m., Powierzchnia: ok. 8300 km², Średnica: ok. 18 km, Głębokość: ok. 600 m. Wizyta na jego dnie to obowiązkowy punkt programu każdego safari w północnej Tanzanii. Kemping oraz lodge są usytuowane na krawędziach i ze wszystkich stron rozciąga się wspaniały widok do wnętrza.

Na dno krateru prowadzi droga wybudowana w roku 1959 długości 3200 metrów, po której mogą poruszać się jedynie pojazdy posiadające specjalne pozwolenie. Podczas pobytu w Tanzanii nasi Goście spali w najlepszych hotelach (lodge), z piękną afrykańską architekturą i jeszcze lepszą obsługą.

Z Arushy grupa poleciała na wsypę Freddiego Mercury'ego, czyli Zanzibar. Tutaj czekał na nich relaks, relaks i jeszcze raz relaks. Goście mieszkali w luksusowym resorcie o orientalnym wystroju wnętrz, korzystali z jego bogatej infrastruktury i eksplorowali okolicę. Wyspa oferuje wspaniałe atrakcje m.in. wycieczka do stolicy Stone Town, wyprawa na plantację przypraw, nurkowanie, podglądanie żółwi. Możliwości jest tam wiele. Polecamy Zanzibar jako oddzielną destynację wyjazdów motywacyjnych lub w połączeniu z safari w Tanzanii. 

Pogoda

Dodoma6 Sty. 201721°C
Wiatr: 28.97 km/h
Wilgotność: 72%Ciśnienie: 29935.69
Wschód słońca: 6:29 amZachód słońca: 6:57 pm
Pt32°C18°C
Sob31°C18°C
Ndz31°C20°C
Pon27°C19°C
Wt26°C18°C
Śr28°C18°C
Czw30°C18°C