KENIA – parki wokół Nairobi

Kierunek: Kenia

Termin: Wrzesień 2016

Dla kogo: branża hurtownicza

 

Opis wycieczki

 

Gdzie jest najlepsze safari na świecie? Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, dlatego postanowiliśmy sprawdzić osobiście co do zaoferowania ma Kenia. Na początek city tour po Nairobi, ale przecież przyjechaliśmy na poszukiwania Wielkiej Piątki zatem już następnego dnia udajemy się w kierunku Ugandy. Ze względu na długość pobytu i minimalizację bardzo długich transferów, zdecydowaliśmy się na te parki narodowe, które znajdują się stosunkowo najbliżej stolicy.

Naszym pierwszym przystankiem był Park Narodowy Jeziora Nakuru. Park ten położony jest tuż pod równikiem, a swą popularność zawdzięcza głównie flamingom, które tu przylatują. Ten ptasi rezerwat odwiedzają również marabuty, pelikany, ibisy czy afrykańskie orły. Nasz pobyt w tym regionie połączyliśmy z innymi atrakcjami w tym m.in. widokami na Wielki Rów Afrykański oraz przystankiem nad Jeziorem Naivasha. Park Narodowy nad Jeziorem Naivasha to jeden z najmniejszych parków w Kenii. Unikalna jednak jest w nim możliwość spacerowania wśród dzikich zwierząt, co w innych parkach jest niemożliwe (widzimy je tylko z dachu jeepa). Po lunchu przejażdżka łodziami po jeziorze Naivasha. Będziemy mieli okazję przyjrzeć się z bliska wspaniałym zwierzętom, a nawet spojrzeć oko w oko kąpiącym się hipopotamom! Następnie spacer wśród stad żyraf i antylop na Półwyspie Crescent w miejscach, które były planem filmowym „Pożegnania z Afryką”. Dodatkową atrakcją dla naszych Gości była wizyta w domu Karen Blixen, słynnej pisarki, która przelała na papier swoją miłość do Afryki a szczególnie do Kenii. To tu właśnie rozegrała się część wydarzeń opisanych w jej książce.

Najlepszym podsumowaniem naszego wyjazdu incentive był wspólny okrzyk „Hakuna Matata!” wypowiedziany podczas robienia pamiątkowego grupowego zdjęcia.

Pogoda

Nairobi4 Gru. 201618°C
Wiatr: 35.40 km/h
Wilgotność: 72%Ciśnienie: 28005.45
Wschód słońca: 6:18 amZachód słońca: 6:30 pm
Ndz20°C13°C
Pon22°C11°C
Wt22°C12°C
Śr22°C12°C
Czw21°C12°C
Pt21°C13°C
Sob21°C13°C